2008 m. rugpjūčio 31 d., sekmadienis

Greiti sūdyti pomidorai, įdaryti žalumynais

Vasara tai nuostabus laikotarpis. Pagaliau bet kurioje parduotuvėje arba kiekviename turgelyje yra daug visokiausių rūšių pomidorų ir (kas ir yra nuostabu!) kiekvienas, net pats mažiausias, pomidoras kvepia saule ir šiluma... Taip vasara tai skonių, kvapų ir spalvų pasaka...
Kažkada, kažkur tai Interneto begalinėse platybėse perskaičiau vieną absoliučiai vasarišką, nes greitą, gaivų ir labai kvapnų pomidorų ruošimo receptą. Nuo to prasidėjo mano meilė sūdytiems pomidorams su kapotais žalumynais ir česnakais.

Vasaros kvapams ir skoniams pajusti reikės:
Pomidorų
Česnako skiltelių
Žalumynų – kokių yra, arba mėgstamiausių pvz. krapų, petražolių, baziliko, saliero lapų, čiobrelio ir t.t. skirtinguose deriniuose ir proporcijose.
Druskos – nuo 1/4 šaukštelio dideliam pomidorui iki mažo žiupsnelio mažam.

Pomidorus nuplauti, išpjauti uodegytes ir padaryti pomidoruose įdubimus. Žalumynus ir česnako skilteles sukapoti, sumaišyti su druska ir mišiniu įdaryti pomidorus. Jei turimų pomidorų dydžiai labai skiriasi, tai geriau druskos nemaišyti su žalumynais, o į kiekvieną pomidorą atskyrai įberti tinkamą druskos kiekį, o po to kimšti žalumynus. Pomidorus laikyti parą kambario temperatūroje, o po to šaldytuve. Suvalgyti per 1-2 dienas.

Džiaugsmas niūrią dieną arba slyvų pyragas, kurio neįmanoma sugadinti

Kiek nedaug reikia, kad žmogus būtų laimingas ir vos įėjęs į namus pradėtų šypsotis nuo ausies iki ausies... Būtent tokiu mažu stebuklu yra šis paprasčiausias slyvų pyragas. Truputį slyvų, truputį cinamono ir net niūriausią dieną namuose šviečia saulė, o žmonės juose pradeda džiaugtis gyvenimu. Šiuo džiaugsmų noriu šiandien su Jumis pasidalinti.
Šio pyrago receptą gavau iš mano geros draugės Kristinos, kuri vadina šį pyragą „Slyvų pyragas, kurį neįmanoma sugadinti“. Ir ji yra visiškai teisi. Paprasčiau turbūt nebūna.

Mažam stebuklui paruošti reikės:
225 g miltų
3 nubraukti šaukšteliai kepimo miltelių
85 g minkšto sviesto
140 g cukraus
1 kiaušinis
1/8 l pieno
Slyvų arba kitų vaisių
Forma 22 cm x 30 cm

Paruošti slyvas: perpjauti pusiau, išmesti kauliuką. Tešlos komponentus maišyti mikseriu, kol bus vientisą masę. Jos bus nedaug. Tešlą išpilti į išteptą sviestų ir apibarstytą džiūvėsėliais arba miltais formą. Išliginti. Ant tešlos arti vieną prie kitos dėti slyvas, perpjautą pusę aukštin. Sodriai apibarstyti cukrumi ir cinamonu – negailėkite, nes iškeptame pyrage jo beveik nesijaučia. Kepti apie 40 min. temperatūroje apie 180C.

Ši tešla yra labai universali – labai skanus pyragas gaunasi su obuoliais, su aviečių ir persikų mišiniu, su vyšniomis, su nektarinais ir t.t. Priklausomai nuo pasirinktų vaisių galima keisti cukraus kieki ir naudoti arba ne cinamoną.

2008 m. rugpjūčio 23 d., šeštadienis

Vištiena saldžiai-rūgščioje glazūroje

Girdint žodžius „vištiena“ ir „saldžiai-rūgščiai“ iš karto prieš akis atsiranda aromatingi ir labai skanus mėsos gabaliukai, su daržovėmis ir ryžiais taip populiarūs Azijos virtuvėje... Bet ne šį kartą. Šį kartą tai bus nemažiau aromatingi ir viliojantys kepti viščiuko sparneliai ir šlaunelės.

Šiam paprastam patiekalui pagaminti reikės:

1 kg vištienos sparnelių ir/arba šlaunelių
1 stiklinės abrikosų džemo (galima pakeisti slyvų marmeladų)
2 šaukštų balto vyno acto
1 šaukšto sojų padažo
1 šaukšto pomidorų padažo
1 šaukšto aliejaus
2-3 susmulkintų česnako skiltelių
Smulkiai supjaustyto šviežio imbiero arba žiupsnelį malto

Džemą, actą, sojų ir pomidorų padažus, aliejų šildyti ant mažos ugnies, kol masė įgaus vientisą konsistenciją. Tada išjungti ugnį ir įdėti česnaką. Išmaišyti. Marinatu užpilti vištienos elementus, gerai įtrinti, uždaryti indą ir palikti mažiausiai valandai. Kepti vidutinio karštumo orkaitėje. Laikas priklauso nuo elementų dydžio. Šalia galima padėti bulves. Galutiniame etape galima aiški padidinti temperatūrą, kad gražiai apskrustų.

2008 m. rugpjūčio 5 d., antradienis

Provanso ratatouille arba 3,5 litro laimės

Taip. Nuo vakar vakaro aš laiminga – pagaminau didelį puodą ratatouille :) Esu didelė šio patiekalo fane. Jis nuostabus, nes galima jį valgyti kaip karštą, taip ir šiltą bei šaltą, galima valgyti vieną, galima - su apskrudintą duoną, galima - su makaronais arba ryžiais, galima – su omletu, galima - kaip garnyrą prie mėsos, žuvies arba paukštienos. Galimybių begalės.

Ratatouille tai visame Provanse paplitęs daržovių troškinis. Manoma, kad šis patiekalas yra kilęs iš šiuolaikinės Nicos regiono. Kaip ir dažniausiai būna, iš pradžių jis buvo vargšų valstiečių valgis, gaminamas vasarą, kai yra daug šviežių daržovių. Net jo pavadinimas tai patvirtina – prancūziškai, šnekamojoje kalboje „rata“ reiškia „valgis“, o „touiller“ – „maišyti“. Originaliai į jį įeidavo cukinijos, saldžiosios paprikos, svogūnai ir česnakai, vėliau jis buvo praturtintas baklažanais. Ratatouille pagardinamas alyvuogių aliejumi, čiobreliu, rozmarinu, druska ir pipirais, kartais įdedamas lauro lapas. Šis patiekalas yra gerai žinomas Viduržiemio jūros baseine ir apylinkėse ir turi labai daug giminaičių pvz. itališkas patiekalas peperonata, andalūziškas – pisto, graikiškas – briam arba vengriškas – lesco.

Taigi, kad galėtumėme neišeidami iš namų pakeliauti po pilną saulės ir vynuogynų Provansą, turime paimti:

3 mažas cukinijas
2 svogūnus
6 pomidorus
3 skirtingų spalvų paprikas (galima ir vienos)
3 baklažanus
3-6 česnako skiltelės (arba pagal skonį)
Alyvuogių alyvos,
Šviežio arba džiovinto čiobrelio ir rozmarino
Druskos ir juodųjų pipirų

Baklažaną supjaustyti išilgai, apibarstyti druska, palaukti apie 20 min., nuplauti druską, nusausinti popieriniu rankšluosčiu. Ši procedūra reikalinga, kad pašalinti kartumą. Dabar pjaustymas. Viską pjaustome stambiai. Baklažaną ir cukinija – kubeliais. Paprika ir svogūnus – juostelėm. Smulkiai pjaustome tik česnako skilteles. Nuo pomidorų reikia nuimti odelę (kokiai minutei įmesti į verdantį vandenį, o po to perpilti šaltu – odelė nusiima akimirksniu), supjaustyti juos ketvirčiais arba aštuonetais, jei pomidorai dideli. Keptuvėje pakaitiname alyva ir vieną po kito apkepinti visus supjaustytus komponentus (be česnako ir pomidorų). Viską sudėti į puodą, įberti druskos ir pipirų, iš širdies įberti čiobrelio ir rozmarino. Trumpai patroškinti. Voilà ! :)

Apie mane

Mano nuotrauka
Slow food, slow life :)

Mano svečiai


Padidinti

Sekėjai

Šiek tiek statistikos


online counter online counter

Šaukštu ir šakute... © 2008. Pakeistas Dicas Blogger šablonas.

Į viršų